PAPUGARNIA KAKADU

Papugarnia za nami „chodziła” od zeszłorocznej wizyty w Warszawie. Szukałam zatem na mapie Poznania miejsca podobnego do tego już odwiedzonego. Dziewczynki mówiły o tym średnio raz w miesiącu od roku, ale w związku z sytuacją zwlekałam z wizytą. Trafiliśmy jednak w końcu do Papugarni Kakadu, która znajduję się w Galerii Podolany, w północnej części Poznania, z dala od centrum. Przed zakupem biletów Panie zawsze proszą o przeczytanie regulaminu, w którym wyraźnie jest wskazane jak zachowują się zwierzęta, co wolne i czego nie wolno robić względem nich. My już po części byłyśmy przygotowane, w domu zdjęłam biżuterię i wyjęłam kolczyki z uszu. To właśnie kolczyki były też moją małą obawą, niestety wyjęcie ich z uszu Zosi nie należy do najprostszych zabiegów. Nie polecam zatem wizyty po zabiegu przebijania, zarówno dla Was i dla zwierząt jest to niebezpieczne.

Planując wizytę w Papugarni, trzeba być przygotowanym, że Papugi latają w pawilonie wolno, mogą usiąść na głowie, ręce. Chodzą po ziemi, latają nad głowami. Są papużki małe, ale też duże Ary. Nasza wizyta przebiegała dość spokojnie na początku. Niestety w pewnym momencie Amelka zaczęła się bać latających nad głowami ptaków. Udało się jeszcze chwilowo panikę uspokajać, ale nadszedł czas gdy już musieliśmy zakończyć odwiedziny. Trudno czasem przewidzieć reakcję dzieci, Amelka nie była jedynym dzieckiem, które wykazywało strach, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas planowania wizyty w tym miejscu. Ona może zakończyć się fiaskiem i uważam to za całkowicie normalne. Dla mnie było to jednak niezwykłe doświadczenie.

My z Zosią planujemy tam jeszcze wrócić, wstępnie bez Amelki bo nad jej strachami będziemy pracować. Papużki są przyjaźnie nastawione do ludzi. Widać, że obecność człowieka w ogóle im nie przeszkadza, jak mają ochotę, śpią sobie spokojnie lub bawią się i kłócą ze sobą. Mają tam też mnóstwo zabawek i…. jedzenia. Pytałam Panią, czy one naprawdę tak mogą cały czas jeść, okazuje się, że tak. Dlatego jeżeli macie ochotę na bliskie spotkanie z papugami, polecam Wam to miejsce bo jest wyjątkowe, a patrząc jak papugi przytulają się do swoich opiekunów można być spokojnym, że są traktowane bardzo dobrze.

Dane wycieczki/ lokalizacja:

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Gmina: Poznań

Miejscowość: Poznań

Godziny otwarcia: Wt-Pt 12:00-18:00/ Sb-Nd 10:00-18:00

Cena biletu: N 19,00/U 15,00/ R 60,00

Parking: Przy galerii/Automat biletowy/ 2h gratis

! Pamiętajcie, aby godziny otwarcia i ceny biletów sprawdzić samodzielnie, przed wizytą w obiekcie, mogą one ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *