W KICINIE BŁOGO

Kicin – mała wieś z długą historią. Wybrałyśmy się tam wykonać nowego questa Puszczy Zielonki, które zostały w ostatnim czasie opublikowane. Jest to nasz 3 z 6 dostępnych questów, z czego jeden w Murowanej Goślinie został tylko odświeżony. Quest jest na tyle krótki, że można go wykonać np. podczas wycieczki rowerowej na Dziewiczą Górę (trzeba uwzględnić jednak, że trzeba szukać wskazówek i czytać treść questa) lub jako przystanek w podróży. Trasa biegnie z punktu A do B, z czego w jedną stronę jest to trochę ponad kilometr. Więc z drogą powrotną wyjdzie max 2,5 km. My samochód zaparkowałyśmy pod szkołą, a po odnalezieniu skarbu wróciłyśmy tą samą drogą do miejsca startu. Nie licząc zabawy na placu zabaw, poświęcicie na niego ok 30-40 minut.

Quest jest przystępny, wskazówki czytelne, miałam problem z jedną zagadką, więc pamiętajcie czytać dokładnie tablice. Większość oznaczeń jest jednak czytelna, dziewczynki same też potrafiły znaleźć ich rozwiązanie. Dla nas teren był znany, ze względu na zeszłoroczną wizytę podczas wyprawy rowerowej na Dziewiczą Górę, zatem trochę łatwiej nam było się poruszać po tym terenie. Nie mniej w tamten czas ominęliśmy plac zabaw, który tam się znajdował. Tym razem spędziłyśmy tam dużo więcej czasu. To był dobry punkt do przerwy dla dzieci, a żaby dawały wyśmienity koncert dla moich uszu. Jednak upał mi dawał się we znaki więc po odnalezieniu skarbu, chciałam czym prędzej wracać. Dobrze, że część placu zabaw była zacieniona przez drzewa, ratowały mi życie. Droga powrotna tym razem wydawała się jeszcze krótsza, niż początkowo. Na powrocie nie trzeba już szukać wskazówek do dalszej trasy. Jeżeli szukacie czegoś na start w questowych wyprawach, ten może okazać się bardzo dobrym wyborem, poznacie ciekawą historię okolicy (o której nie piszę, bo zepsuję Wam zabawę), urządzicie sobie niedługi spacer z urokliwymi widokami. Zatem do boju i powodzenia na trasie. A jak Wam się uda wejść do kościoła przy okazji to też będzie nie lada gratka, gdyż Kościół leży na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki, nacieszy oko osób, które takie miejsca lubią odwiedzać.

Wykonanie questa możecie połączyć z innymi aktywnościami w okolicy. Warto wziąć go pod uwagę, jeżeli wybieracie się w te strony. Poniżej kilka dostępnych w pobliżu innych atrakcji, które znamy i polecamy.


Ciekawe na trasie:

  • Kościół pw. św. Józefa w Kicinie
  • Staw i Plac Zabaw Akwen

Dostępne w pobliżu:

Dane wycieczki/ lokalizacja:

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Gmina: Czerwonak

Miejscowość: Kicin

Parking: Bezpłatnie koło szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *