MUROWANA GOŚLINA Z HISTORIĄ W TLE

Pośród questów należących do powiatu poznańskiego, możecie wykonać quest „Murowana Goślina z historią w tle”. Jest to nasz 3 z kolei quest należący do zabawy z Trampkiem i Tenisówką. Idzie nam bardzo powoli, na co wpływa bardzo dużo zmiennych. Jesteśmy jednak już na półmetku, to też dobry znak. Quest rozpoczyna się w miejscu dość osobliwym, jest to dworzec kolejowy, my zaparkowaliśmy samochód na parkingu dworca. Możecie go zatem zrealizować spokojnie przyjeżdżając na miejsce pociągiem jak i samochodem.

Nie chce zdradzać właściwej trasy questa, zdjęcia też mogą zdradzić jego sekrety, a nie chce Wam popsuć zabawy. Przechodzi ona na pewno, przez miejsca, z punktu widzenia miasta ważne. Dwa dla mnie najciekawsze punkty to poewangelicki kościół św. Ducha wybudowana w lachach 1784-1803 w stylu klasyctycznym. Nie bójcie się przejść przez bramę, ja miałam na początku wątpliwości. Drugi to Pałac Hansa Karla von Winterfelda z XIX w. Obecnie pałac popada w ruinę, ale są plany rewitalizacji obiektu. Mam nadzieję, że uda się uratować to miejsce.

Cała trasa miała ok 3-4 km łącznie, niestety rozładował mi się telefon i nie mam zarejestrowanej całej trasy. Czas przejścia ok 1h. Jest to quest typowo miejski, raczej nie polecam trasy dla maluchów, ale starsze przedszkolaki już dadzą radę. Skrzynia skarbu jest okazała i warta odnalezienia. Na trasie polecam rozglądać się dookoła i zaglądać pod nogi. Możecie poznać nowy Pomnik Przyrody, dlatego spacer możecie uwzględnić w kronikach odznak przyrodniczych. Ze względu na inne odwiedzone obiekty możecie też uwzględnić je do Regionalnej Odznaki Krajoznawczej-ROK. Quest ciekawy, nie jest męczący, skarb w miejscu, z którego łatwo powrócić do miejsca startowego. Zatem jeżeli podróżujecie z Tramkiem i Tenisówką tutaj na pewno dacie radę. My mamy za sobą questy w Arboretum Kórnickim oraz w Owińskach, teraz czas wybrać kolejny quest do realizacji z puli powiatu poznańskiego. Została nam też do zdobycia złota odznaka Wielkopolskich Odkrywców Tajemnic, czyli przed nami do wykonania 12 questów, trzymajcie kciuki, bo to niemałe wyzwanie.

Dane wycieczki:

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Gmina: Murowana Goślina

Miejscowość: Murowana Goślina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *