MAPA ŚWIATA 3D DLA PODRÓŻNIKÓW MAŁYCH I DUŻYCH

Mapy w różnych formach, towarzyszą nam właściwie na co dzień. Zawsze mamy ze sobą mapę papierową na naszych wycieczkach, ale oczwiście korzystamy także z mapy w telefonie komórkowym. Rejestrujemy też nasze podróże na mapie za pomocą zapisów GPS. Zawsze jednak marzyła mi się ozdoba w formie drewninej mapy na ścianie. Po ostatnim malowaniu pokoju, zdjęliśmy w nim wszystkie ozdoby ze ścian. Czas było na zmiany.

Od tygodnia ściana nabrała nowego wymiaru. Nasza drewniana mapa 3D jest firmy LosokaWood, która daje wiele możliwości wyboru, zarówno co do wielkości, jak i koloru. Można także wybrać dodatki, takie jak nazwy oceanów czy znaczniki i inne ozdoby. Dzięki temu można dopasować ją, do każdego wnętrza, zarówno tego mniejszego, jak i dużej przestrzeni oraz własnych przedyspozycji. My wybraliśmy wzór XVI w rozmiarze 160×100 cm, rozmiar idealny do średniej wielkości wnętrza. Poza walorem dekoracyjnym, taka mapa dla nas stanowi walor edukacyjny, wybraliśmy mapę z granicami, nazwami i stolicami państw, tak aby dziewczynki, miały możliwość utrwalania sobie wiedzy geograficznej na co dzień. Od kiedy mapa wisi na ścianie, co dziennie otrzymujemy różne pytania na temat co, gdzie i dlaczego.

Po dopasowaniu mapy do własnych oczekiwań, przchodzi czas jej zamontowania. W zestawie poza mapą otrzymaliśmy pełen zestaw montażowy, w którym znajdziemy: mapę, podzieloną na mniejsze części, wybrane dodatki, szablon, taśmy do przyklejenia szablonu oraz żelowe taśmy do montażu mapy na ścianie, nożyk, klej do sklejenia szablonu – nasz składał się z dwóch części, miarka, instrukcja obsługi. Montaż przypomina odrobinę składanie puzzli, należy jednak przygotować sobie trochę czasu i spokojnej atmosfery do tej zabawy. Złożenie całości może potrwać nawet kilka godzin, nam zajęło to ok trzech, gdzie w 3 osoby pracowaliśmy nad dopasowaniem wszystkich części w odpowiednie miejsca. W naszym wypadku nazwy państw okazały się dużym uławieniem.

Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Mapa pięknie zdobi przestrzeń pokoju dziennego. Efekt 3D uzyskany poprzeż 3 warstwy, widać gołym okiem, dodając do tego wybrane kolory, pięknie wpasowuje się w przestrzeń.

Uzupełniając jeszcze informacje o mapie, jest ona w całości produkcji polskiej, drewaniana [brzozowa] malowana bezpiecznymi i bezzapachowymi impregnatami w wybranych kolorach, może zatem zdobić ścianę pokoju dziecięcego. Co najważniejsze, jest też wielokrotnego użycia, firma udostępnia kupno zestawu montażowego – taśmy oraz szablony. Zatem nawet po remoncie, zmiany wystroju czy przeprowadzce można zmienić jej miejsce – dla mnie bardzo istotna sprawa.

*post powstał we współpracy z marką Losokawood, która posiada w swojej ofercie drewniane dekoracje do wnętrz w tym Mapy Świata 2D i 3D.